Skip to main content

25 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 42 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Targówka Karate Shinkyokushin pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy Sławomira Antonika, w których aż 160 zawodników naszego klubu zmierzyło się w konkurencji kumite (walki), kata oraz walk reżyserowanych. Głównym sędzią był prezes UKS „SEKAI” Grzegorz Jaros IV DAN.

Mistrzostwa zostały zorganizowane wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 42, a otworzyła je Pani dyrektor Anna Nadolska-Buczyńska. Zawody rozpoczęły się od od wyrecytowania przez Zuzannę Jaros ”Przysięgi Dojo”, która przypomina o cnocie pokory, wierności ideałom oraz zasadom grzeczności.

Publiczność podziwiała niepowtarzalne pokazy w wykonaniu instruktorów UKS „SEKAI”: sensei Artura Gawryło I DAN, sensei Aleksa Murawskiego I DAN oraz pokazy akrobatyczne z wykorzystaniem maty Air Track.

Po pokazach odbyła się rywalizacja w kata, kumite oraz w walkach reżyserowanych.

Wszyscy wykazali się ogromnym duchem walki oraz wytrwałością, która na każdym kroku towarzyszyła naszym podopiecznym. Wielu z nich startowało po raz pierwszy pokazując tym samym swoją odwagę i determinację. W czasie zawodów pojawił się również Św. Mikołaj, który rozdawał prezenty.

Kolejną z atrakcji zapewniła nam restauracja „BURI SUSHI”, której lokal mieści się przy ul. Borzymowskiej 43f. Pod okiem właściciela, jak i również absolwenta Szkoły Podstawowej nr 42 Pana Marka Popławkiego, uczestnicy zawodów mieli okazję przygotowywać oraz kosztować sushi.

Zawody cieszyły się dużą frekwencją, poza 160 startującymi zawodnikami zgromadziły też wielu kibicujących rodziców oraz opiekunów. Wszystkim przybyłym dziękujemy za stworzenie wspaniałej atmosfery.